Fiyat: 68.80 TL   Liste Fiyatı : 68.80 TL
Ürün Satışta.
Adet
Barkod-ISBN : 9786055708924
Yayın Tarihi : 2014-05-15
Yayın Dili : Türkçe
Orjinal Adı : Bilgeliğin Yedi Sütunu
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 704
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 165 X 235
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Arap Başkaldırısının Gayri Resmi Tarihi Bu günün hayalperestleri tehlikeli insanlardır, hayallerini gözleri açık gerçekleştirirler. Ben de böyle yaptım.

Tarihi bilgiler, I. Dünya Savaşı sırasında Arapların Türklere karşı başlattığı başkaldırı hareketinin bizzat mimarı, yönlendiricisi olan bir İngilizin gözüyle verilmektedir. Çağımızın en efsanevi casusu Arabistanlı Lawrence Osmanlının bölgedeki egemenliğine son verirken, bölgeye görevlisi olarak geldiği İngilizlerin de oyunlarını boşa çıkarmıştır.

Arabistan'da Türklere karşı ayaklanmada bir İngiliz görevli... Ordu günlüğünü, çadır direğinin etrafında betimler. Tanımlamalar, f ilozof iler, duygular, maceralar ve hayallerle eşşiz bir şekilde dokur. Görevine müşkülpesent bir bilgelik, kusursuz bir hafıza, cesaret ve Oxford karakteriyle örülmüş bir stille, kendinden kuşkuya düşmesini engelleyen bir gözlem yeteneği ve her hâlükârda derin bir bağlılıkla yapar. Eşsiz bir tarih-roman...
E.M. Forster-

Yarım yüzyılda İngilizce yazılmış hiç bir eserin olmadığı kadar ölümsüzdür.
-John Buchan-

Onun için tüm bir neslin nevrotik hastalığının acısını, sadece tek başına, çektiği söylenebilir. -Christopher Isherwood-

Bu topraklardan Osmanlının gücü çekildikten sonra, Orta Doğu'da istikrar kayboldu. Kan hiç durmadı. Savaşlar hep devam etti.
-Usame Bin Ladin-3

Okuyucu Yorumları