Fiyat: 9.50 TL   Liste Fiyatı : 9.50 TL
Ürün Tükendi.
Barkod-ISBN : 9789758086412
Yayın Tarihi : 0000-00-00
Yayın Dili : Türkçe
Orjinal Adı : Küba Emperyalizmi Yargılıyor
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 232
Kapak : Karton
Kağıt :
Boyut : 135 X 195
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Sık sık insan haklarında söz edilir, ancak insanlığın haklarından söz etmeliyiz. Bazıları, diğerleri pahalı arabalara binsin diye, neden yalınayak yürümeli? Bazıları, diğerleri yetmiş yaşına kadar yaşasın diye, neden ancak 35 yıl yaşamalı? Bazıları, diğerleri abartılı biçimde zengin olsun diye, neden sefalet içinde olmalı?

Dünyanın bir lokma ekmek bile bulamayan çocukları adına konuşuyorum. İlacı olamayan hastalar adına konuşuyorum. Yaşam ve insanlık onuru hakları reddedilenler adına konuşuyorum.
Fidel Castro

Ben, bir Latin Amerika ülkeleri yurtseveriyim. Ne zaman gerekse, hiç kimseden hiçbir şey istemeden, hiçbir şey talep etmeden, kimseyi kullanmadan herhangi bir Latin Amerika ülkesinin kurtuluşu için hayatımı veririm. Ve bu, yalnızca, şu anda kurula hitap eden kişinin düşünce tarzı değildir, bu tüm Küba halkının düşünce tarzıdır. Tüm Küba halkı, yalnızca Latin Amerika´da değil ama dünyanın herhangi bir yerinde haksızlık yapılsa, onu kendi içinde hisseder. Marti´nin muhteşem sözünü burada aktarabilirim: ´Her gerçek insan, başkasının yanağına vurulan bir tokadı kendi yanağında hissetmelidir.´
Che Guevara

Küba direniyor
Berlin duvarı yıkıldı,Glasnost Doğu Bloku´nu çökertti. Çin ve Vietnam IMF reçeteleriye ayakta kalmaya çalışıyor. Fidel´ in ülkesi, dünya düzeninin imparatoru ABD´nin yanıbaşında, emperyalizme kafa tutmaya ve onu yargılamaya devam ediyor. Devrimin Liderleri Fidel ve Che´nin dilinden, yaşanan tüm sıkıntılar, devrimin yaratılma ve inşa süreci kitabın ana temasıdır.
(Arka Kapak)

Okuyucu Yorumları