Yazar : Şaban İba
Fiyat: 21.90 TL   Liste Fiyatı : 21.90 TL
Ürün Tükendi.
Barkod-ISBN : 9789758086511
Yayın Tarihi : 0000-00-00
Yayın Dili : Türkçe
Orjinal Adı : Milli Güvenlik Devleti
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 285
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 135 X 195
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Mukavemetin en verimli tohumunun zulüm olduğu bilinmelidir. Bazen Gayrınizami Kuvvetler´in bu gerçeği bile bile sahte operasyonlarla halkın muvakevemet cephesine iltihakına çalışılır. Halkı mukavemetçilerden ayırmak için sanki ayaklanma kuvvetleri tarafından yapılıyormuş gibi, mücadele kuvvetlerince zulme kadar varan haksız muamele örnekleri ile sahte operasyonlara başvurulması tavsiye edilir.

Bu yazılanlar gerçek miydi? Hangi görevli, hangi nedenlere dayalı olarak bu cümleleri sarfedebiliyor, veya resmi bir yayın organında yazılabiliyordu? Ama bunlar söylendi ve yazıldı...

Şaban İba, Ordu Devlet Siyaset İlişkisinin Osmanlı´dan günümüze kadar olan tarihsel sürecini, bir yıl önce Ordu Devlet Siyaset adı altında yayınlanan kitabında ele almıştı.

Elinizdeki kitap, önceki çalışmanın devamı niteliğindedir. Türkiye´de geçen her gün daha çok irdelenen konu hakkında bütünlüklü bir çalışmayı kapsıyor. Ancak her şey söylenmiş ve tamamlanmış değil. Bu alan siyasal bir tabu olmaya devam ediyor; yasalar birçok şeyin araştırılmasını, söylenmesini ve yazılmasını engelliyor.

Geçmişten geleceğe uzanan bu ilişkinin yerel ve evrensel boyutları hakkında kapsamlı bilgileri ve bir tabu olmaya devam eden ´Milli Güvenlik´ kavramına ilişkin ayrıntıları bu çalışmada bulacaksınız.
(Arka Kapak)

Okuyucu Yorumları